Mieszkanie gruntowe

Mieszkanie gruntowe, czyli inaczej nazywane jako tak zwany lokal pod klucz, który jest gotowy do odbioru i umożliwia natychmiastowe zamieszkanie w nim. Coraz częściej obecnie mieszkania tego typu stają się popularne. Stanowią naprawdę dobrą alternatywę, którą wybierają deweloperzy. Mają być nie dość, że bardziej atrakcyjne, to jeszcze wygodniejsze dla klientów. Rozwiązanie to ma naprawdę sporo zalet, ponieważ tak naprawdę nie musimy się już zajmować pracami wykończeniowymi i co za tym idzie – od razu możemy się cieszyć nasza nieruchomością.

Podłoga tarasowa Warszawa
http://vipparkiet.pl/producent/podlogi-tarasowe
Dobierzemy dla Ciebie podłogę idealną dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon sprzedaży w Warszawie.

Warto się jednak zastanowić nad tym czy oby na pewno nie przepłacamy? Czy jest to korzystne rozwiązanie dla każdego. Szczerze mówiąc, to przyjęło się, iż mieszkanie w takim stanie jest lokalem, który jest do całkowitego wykończenia. Najczęściej lokale oddawane w takim, a nie innym standardzie, są to lokale, które mają betonową podłogę oraz tynki na ścianach. Całą resztę powinniśmy sobie umeblować sami.

Mieszkania pod klucz, które my musimy już tylko umeblować lub po prostu w nim zamieszkać, bez konieczności wykonywania innych prac, stają się coraz bardziej popularne na polskim rynku. Deweloperzy zaczęli nawet szacować, iż około piętnastu do dwudziestu procent osób, które nabywają tego typu mieszkania, decydują się na standard. Warto tutaj również podkreślić, iż na życzenie klienta, deweloper biorąc się za wykończenie mieszkania pod klucz, niewątpliwie wycenia taką usługę. Ponadto jego zadaniem jest sporządzenie specjalnej umowy, która z kolei określa termin wykończenia, jak i pobiera zaliczkę.

Warto również zwrócić uwagę na to, iż oferty mieszkań z góry zostaną przygotowane w standardzie pod klucz. Zauważymy, iż na naszym polskim rynku to zazwyczaj z reguły lokale z tak zwanych wyższych półek. Możemy zatem tutaj mówić o podwyższeniu standardów, dzięki którym osiągamy większy komfort, ponieważ od razu możemy się wprowadzać i użytkować tego typu mieszkanie.

Różni to niestety ciągle nasz rynek od rynków zagranicznych, ponieważ w ich przypadku, nawet w segmencie popularnym jest właśnie lokal pod klucz, który z kolei daje ten komfort, że można od razu zamieszkać, bez wykonywania jakichkolwiek prac.

Na ogół można oszacować, iż lokale pod klucz są niewątpliwie droższe niż mieszkania w stanie surowym o przynajmniej 700 do 800 zł za metr kwadratowy. W tym wypadku różnice mogą być oczywiście dużo wyższe, ponieważ wszystko zależy od materiałów, które zostają używane, jak i od standardu wykończenia. Z każdą ofertą warto zatem najpierw dobrze się zapoznać, aby wybrać jak najlepsze mieszkanie do swoich możliwości, jak i potrzeb. Mieszkania tego typy rosną w siłę i na rynku można zauważyć naprawdę całkiem pokaźną ich ilość. Zatem – jest w czym wybierać. Oferty są różnorodne, zatem nie musimy się martwić akurat o to, że przypadnie nam konkretny, być może nie podobają nam się, schemat danego lokalu.