Mieszkanie na rynku pierwotnym

W momencie, kiedy to podejmiemy decyzję na temat tego, iż kupujemy mieszkanie na rynku pierwotnym, to kolejną ważną rzeczą, o której nie możemy zapomnieć jest to, aby wybrać opcję wykończenia. Standardy, które są oferowane i które są najczęściej stosowane, to: deweloperski oraz wykończony pod klucz, który niesie ze sobą spory szereg korzyści, jak i konsekwencji z jakich oczywiście należy zdawać sobie sprawę.

Regały magazynowe
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

Różnicą, która jest naprawdę oczywista, to cena transakcji. Regały magazynowe. Koszt zakupu tego typu mieszkania razem już z wykończeniem jest zatem wyższa, także niewątpliwie należy mieć właśnie to na uwadze. Warto także pamiętać, iż koszt indywidualnego wykończenia będzie się w znacznym stopniu różnić od tego, który został zaproponowany przez dewelopera, oczywiście na korzyść tego drugiego. Niewątpliwie, nieprzeliczalne są oszczędności, które można uzyskać z czasem, brakiem stresu oraz pomyłek, nierzetelnej firmy, która podjęłaby się prac wykończeniowych, jak i innych okoliczności, które trudno jest przewidzieć. Aspekt, który jest godny omówienia, to zakres wykonywanych prac, jak i ilość materiałów wykorzystanych. Czyli wszystko to, co tak naprawdę otrzymujemy w pakiecie, gdy otrzymujemy wszystko razem z wykończeniem „pod klucz”.

W momencie, kiedy chcemy wybrać mieszkanie razem z wykończeniem, to klienci są objęci opieką dewelopera przewidzianą przez ustawodawcę. Ewentualne problemy, które mogą zaistnieć w mieszkaniu a związane z wykończeniem albo zastosowaniem danych materiałów, zostają rozwiązywane przez dewelopera. Proces wykończenia, który jest objęty opieką oraz koordynacją grupy inżynierów, którzy cały czas na bieżąco doglądają przebiegu prac w danym mieszkaniu, jak i dbają o utrzymanie wysokiej jakości standardu wykończenia konkretnego mieszkania. Ekipy, które zajmują się wykończeniem, stanowią grupę sprawdzonych wykonawców, którzy z kolei preferują przygotowanie mieszkań pod klucz od wielu lat. Utrzymują zatem przy tym bardzo wysoki poziom i mogą pochwalić się naprawdę szybkim działaniem podczas pracy.

W momencie trwania procesu wykończenia mieszkania mogą zostać również wykonane indywidualne zmiany lokatorskie. Każdą z nich należy jednorazowo konsultować z inżynierem inwestycji. Lokatorskie zmiany polegają na tym, iż w znacznym stopniu polegają na zmianach instalacji wewnętrznych, jak i ściankach działowych. Warto zwrócić uwagę także na to, iż są one dodatkowo płatne, jednak pozwalają one na to, aby wprowadzić na etapie wykończenia mieszkania istotnych dla osoby kupującej udogodnień oraz rozwiązań podejmowanych indywidualnie.
W momencie, kiedy prace zostaną zakończone i jest czysto oraz mieszkanie jest już gotowe do zamieszkania, to podczas odbioru lokatorskiego – zostaje ono przekazane na własność do użytkowania właścicielom.

Niezależnie od tego, jaki standard wybierzemy, to musimy zorientować się w cenach oraz w tym, jakie prace należy podjąć. Mieszkania pod klucz zyskują na popularności i coraz częściej stanowią dobrą inwestycję. Wygoda oraz tym samym – spory komfort w zakupie, jak i w późniejszym użytkowaniu tego typu mieszkań.